Nový městský park za modlitebnou v Tyršově ulici si na své jméno musí počkat

SEDLČANY – Jedním z bodů jednání Zastupitelstvo města bylo v pondělí 8. června pojmenování veřejného prostranství dříve nazývaného Mrskošovna a také nově vybudovaného parku v prostoru za modlitebnou v Tyršově ulici. Pojmenování prostranství mezi potokem Mastník, silnicí I/18 a Luční ulicí (Mrskošovnu) zvládli zastupitelé bez připomínek a schválili nový název Sportovní areál Luční. Problémy nastaly až při pojmenování parku v Tyršově ulici.

Původně Rada města navrhovala tento prostor pojmenovat po Václavu Havlovi. Ten, jako první polistopadový prezident České republiky, navštívil Sedlčany v září roku 1990. V této souvislosti město oslovilo Nadaci Václava a Dagmar Havlových o vydání souhlasu s tímto pojmenováním. Protože odpověď do doby jednání Zastupitelstva nepřišla, chtěla část zastupitelů tento bod jednání odložit. Mezi tím však od zastupitelky hnutí STAN zazněl návrh na jiné pojmenování.

Podle jejího návrhu by se prostor mohl jmenovat Park víry. Jak zastupitelka vysvětlila, neměl by tento nový název být jen v kontextu blízké modlitebny Adventistů sedmého dne a víry v Boha, ale i například také víry v budoucnost, v uzdravení, či v lepší společnost. Ani tento návrh však nezískal dostatečný počet hlasů zastupitelů. Zastupitelé tak rozhodli vyčkat na odpověď od Nadace Václava a Dagmar Havlových, pojmenování parku odložit a zabývat se jím na příštím zasedání.

Foto: Ladislav Havel