Noc kostelů v Sedlčanech nabízí pestrý program včetně prohlídky kostelní věže

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 9 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Vyzváněním zvonů na věžích kostelů, kostelíků, kaplí a kapliček začne v pátek 24. května v pořadí již jedenáctá Noc kostelů. Noc kostelů se stala v Česku už tradiční událostí, očekávanou mnoha tisíci zájemců vždy na přelomu května a června. V letošním roce se do této akce zapojí v celé České republice přes půl druhého tisíce kostelů a modliteben. Noc plnou nenucenosti a zároveň citlivosti a hloubky křesťanství nabízí občanům Sedlčan gotický kostel svatého Martina na Komenského náměstí, který vybudovali v roce 1374 Rožmberkové přestavbou starého románského kostela.

“Noc kostelů odstartuje v Sedlčanech už v půl šesté program pro děti a o půl hodiny později organizované prohlídky kostelní věže. Následovat bude v devatenáct hodin vyzvánění kostelních zvonů, oficiální zahájení programu, vyhlášení nejlepšího detektiva ze soutěže pro děti a houslový koncert. Návštěvníci kostela sv. Martina si také mohou vyslechnout proslovy na nejrůznější témata (Cyril a Metoděj, svatá Tereza a další) a čtení bible. V závěru akce dojde i na promítání na venkovní zeď kostela,” lze vyčíst z letošního programu Noci kostelů sedlčanské farnosti.

Na Sedlčansku páteční Noc kostelů proběhne nejen v kostele sv. Martina v Sedlčanech, ale také v kostele Narození sv. Jana Křtitele v Počepicích, v kostele sv. Jeronýma v Sedlci, v kostele sv. Petra a Pavla v Petrovicích, v kostele Narození Panny Marie v Kamýku nad Vltavou. V sedleckém kostele začíná program v 19 hodin a vystoupí v něm žáci ZUŠ Sedlec-Prčice. V Petrovickém kostele začíná program v půl osmé večer nahlédnutím do historie kostela a pokračuje tříhodinovým programem včetně biblické hry, varhanní hudby a křesťanských písní. V Kamýku nad Vltavou začíná Noc kostelů ve 20 hodin.