Nevíte kam vyrazit o víkendu? Zkuste naši nabídku akcí, určitě si vyberete (47. týden)

SEDLČANSKO – Před námi je poslední listopadový víkend, který je zároveň prvním adventním.  Což znamená, že akcí bude dostatek. V pátek od rána probíhají v sedlčanské muzeu Netradiční Vánoce s tradičními řemeslnými dny. Večer se pak na řadě míst (Sedlec, Vysoký Chlumec, Kamýk n. Vlt.) rozsvítí vánoční stromy, většinou s doprovodným programem. Sedlčanské kino večer dává americký film Jurský svět: Nadvláda.

V sobotu dopoledne lze navštívit v Kosově Hoře a v SOU Sedlčany Vánoční jarmarky. V muzeu pokračují Netradiční Vánoce a ve Vysokém Chlumci začíná Vánoční výstava. Odpoledne proběhne na sedlčanském náměstí akce Den pro dětskou knihu a zahájení adventu s rozsvícením vánočního stromu. Se setměním se rozsvítí vánoční stromy také v Prčici a u kostela v Klučenicích. Večer hraje sedlčanské kino anglické drama Panství Downton: Nová éra.

V neděli pokračuje ve Vys. Chlumci Vánoční výstava. Sedlčanský kulturní dům přichystal pro děti divadelní pohádku O chytrém Honzovi a krásné Madlence. Zimní stadion má na programu veřejné bruslení a po celý víkend hokejové zápasy Hobby turnaje. O první adventní neděli se rozsvítí vánoční stromy v Kosově Hoře a v Petrovicích. O víkendu jsou na programu také dva Adventní koncerty. V sobotu na zámku Příčovy a v neděli v sedlčanském kulturním domě.

Ilustrační foto: Ladislav Havel