Nevíte kam vyrazit o víkendu? Zkuste naši nabídku akcí, třeba si vyberete (48. týden)

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANSKO – Blíží se první prosincový víkend, na jehož konci zapálíme v neděli druhou svíčku na adventním věnci. Ještě před dvěma roky bylo složité si vybrat z přehršle předvánočních akcí, letos už jen kvůli vládním omezením paběrkujeme. Takže v pátek můžeme večer jen do sedlčanského kina na český dokument Jak Bůh hledal Karla. Ne, není to zase o zpěvákovi Karlu Gottovi, jedná se naopak o provokativní dokumentární road movie o hledání Boha v současném Polsku.

Sobota je přece jen na akce přívětivější. Odpoledne je na programu v sedlčanské knihovně vernisáž výstavy Cosplay – imaginace ožívá, což v překladu znamená kostýmová hra. Pak tu máme pozvání na Recitálovou mikulášskou talk show Hanky Křížkové do divadla HogoFogo v Drážkově a dvě Mikulášské taneční zábavy v Nechvalicích a Mokřici. Sedlčanské kino pak večer promítá americký akční film Rychle a zběsile 9, což především ocení příznivci tohoto žánru.

V neděli dopoledne jsme mohli na sedlčanském nádraží netrpělivě vyhlížet parní Mikulášský vlak s nadílkou pro děti. Bohužel covid byl proti… Takže nám akorát na neděli zbylo sportování. A to buď celodenní lyžování na Monínci, nebo odpolední veřejné bruslení na sedlčanském zimním stadionu. Případně se po bruslení můžeme kouknout na výkony amatérských hokejistů při dalších třech utkáních Hobby turnaje. Dost málo na druhou adventní neděli, že?

Ilustrační foto: pixabay.com