Nevíte kam vyrazit o víkendu? Zkuste naši nabídku akcí, třeba si vyberete (40. týden)

SEDLČANSKO – Blíží se druhý říjnový (volební) víkend, má být slunečný, ale ne už tak teplý jako ten minulý. Páteční pozvánka míří do sedlčanské knihovny na vernisáž výstavy fotografií Miroslava Marka Co jsem viděl, když jsem se na chvilku zastavil. V sedlčanském muzeu si můžeme vyslechnout Kostýmovaný koncert hudby z 13.– 17. století a v sedlčanském kině pak shlédnout český film Vyšehrad – Seryjál. Sedlecké kino pak dává českou komedii Ubal a zmiz.

Sobotní pozvánka je tentokrát na akce hodně skoupá, takže ráno se můžeme s chutí vydat na turistický vyhlídkový pochod Přes Babice na Babičky. Odpoledne naše kroky zamíří na Vysoký Chlumec, kde budou kuchařky soutěžit O nejlepší chlumecký závin, přičemž povinnou ingrediencí v těstě je pivo. Stejně tak můžete strávit sobotní odpoledne na zimním stadionu při sledování zápasů hokejového hobby turnaje. A večer pak zajít do sedlčanského kina na český film Cesta domů.

Nedělní nabídka akcí je ještě slabší než ta sobotní. Pokud vás tedy nezaujmou v televizi komentáře k výsledkům voleb do poslanecký lavic, pak můžete navštívit odpoledne veřejné bruslení na ledě sedlčanského zimního stadionu. A pokud jste opravdu skalní fanoušci sedlčanských fotbalistů, pak by jste neměli vynechat nedělní divizní utkání domácího Tatranu s mužstvem Dynama České Budějovice B. Třeba to právě budou Budějovice, na kterých se domácí „chytnou“…

Ilustrační foto: pixabay.com