Nevíte kam vyrazit o víkendu? Zkuste naši nabídku akcí, třeba si vyberete (30. týden)

SEDLČANSKO – Pomalu končí další prázdninový týden na jehož závěru je víkend. Podobně jako před týdnem, i dnes zveřejňuje nabídku víkendových akcí. Je podobně dlouhá jako před týdnem, doufáme, že si z ní něco vyberete. V pátek tu máme jen dvě akce, tou první  je na nádvoří zámku Osečany repríza divadelní komedie o boji rodičů s třídní učitelkou Úča musí pryč!. Tou druhou skokanské závody Highjump v hříměždickém lomu. Na programu jsou exhibice ‘placáků’ a kvalifikace.

Sobotní nabídka je pestřejší a delší. Předně v Hříměždicích pokračuje Highjump hlavními soutěžemi. Pak jsou tu Vojáci na vsi ve vysokochlumeckém skanzenu, fotbalový Memoriál Františka Hájka v Sedlci-Prčici a Turnaj v pétanque tamtéž. Sedlčanské kino dává v sobotu pohádku Princezna zakletá v čase. Divadlo HogoFogo v Drážkově hraje komedii Polib tetičku a venkovní scéna na nádvoří zámku Osečany uvádí adaptaci knihy Julese Verna Cesta kolem světa za 80 dní.

Nedělní pozvánka začíná slavnostním otevřením komplexu Vltavan Sport v Sedlčanech. Další pozvánka zve na pouťové odpoledne a posezení s jihočeskou kapelou Kameňáci na návsi v Osečanech. Dechovku si užijí její příznivci také v Sedlci-Prčici, tady vyhrává na hřišti skupina Relax. Divadlo HogoFogo uvádí pohádku Krysáci a ztracený Ludvík. V tu dobu už budou fanoušci v Sedlčanech fandit domácímu Tatranu, ten v 1. kole Divize A přivítá ne svém stadionu Spartak Soběslav.

Ilustrační foto: pixabay.com