Nevíte kam vyrazit o víkendu? Zkuste naši nabídku akcí, snad si vyberete (46. týden)

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANSKO  – Sváteční čtvrtek je za námi, zbývá jeden pracovní den a pak opět víkend. Takže v pátek divadlo Hogofogo v Drážková uvádí divadelní představení podle oscarové filmové předlohy Přelet nad kukaččím hnízdem. V podvečer pak lze v blízkém Centru Ochrany fauny Hrachov zajít na besedu s Jiřím Sedláčkem Vidět hořet Říp a zemřít. Zbývá doplnit jen páteční program sedlčanského kina, to dává český dokument Civilizace – Dobrá zpráva o konci světa.

Tak a je tu sobota. Tu začneme turistickým pochodem od sedlčanské sokolovny až Za pány z Borotína. Nejprve do Sudoměřic u Tábora  vlakem a pak zbývajících deset kilometrů pěšky. Jinak v Kosově Hoře u sokolovny je Vánoční prodejní výstava a v Hrachově se v pozdním odpoledni rozsvítí vánoční strom. Na zimním stadionu hraje Tatran v rámci Krajské soutěže utkání s týmem HC Berounští Medvědi B. Zbývá pozvat do sedlčanského kina na české drama Banger.

Nedělní odpoledne zve opět do Hrachova na seminář Přikrmování ptáků v zimě s možností si tu vyrobit tukové krmítko. Své příznivce uvítá v neděli odpoledne také sedlčanský zimní stadion, kde se koná tradiční veřejné bruslení. Smůlu až do jaro mají fanoušci fotbalu – sezona jim skončila. Naopak stále trvá sezona Hokejového hobby turnaje O pohár starosty města. Od pátku do neděle má turnaj na programu celkem sedm zápasů ve čtyřech výkonnostních ligách.

Ilustrační foto: pixabay.com