Nevíte kam o víkendu? Zkuste naši nabídku akcí, snad si z ní vyberete (21. týden)

SEDLČANSKO – Utíká ten rok utíká – před námi je poslední květnový víkend. Co se týká počasí měly by být jak sobota, tak i neděle slunečné a bez srážek s teplotami kolem dvacítky. Tudíž ideální pro všechny aktivity. Z těch pátečních je to například koncert hudebního tělesa Mladota Enseble Prague v rytířském sále zámku Červený Hrádek. Sedlčanské kino dává večer francouzské drama Bratr a sestra, kino v Sedlci-Prčici zve na českou komedii Zatmění.

V sobotu zveme do vysokochlumeckého skanzenu na akci Vojáci ve vsi. Dublovice pořádají Dětský den, v Kosově Hoře promítá odpoledne místní  kino animovaný snímek Lišák Renart.  Pak tu máme pozvánky na dva koncerty, v sedlčanském kulturním domě vystoupí Sukův komorní orchestr, v Divadle Hogofogo vystoupí v rámci Jarního koncertu mladí umělci. Divadelní představení Svatba bez obřadu je na programu v Sedlci-Prčici,  drama Zešílet v sedlčanském kině.

Nedělní odpoledne patří ve Štětkovicích Dětskému sportovnímu dni se spoustou soutěží pro malé i velké, v provozu bude i dopravní hřiště a modelářský domek. Krátce po poledni startuje na sedlčanském náměstí cyklistická akce Vzhůru do pedálu. Sedlčanské kino dává odpoledne pro děti italský dobrodružný film Zachraňte tygra. Poslední nedělní pozvánka patří fotbalovým fanouškům. Áčko Tatranu hraje na domácím stadionu utkání Krajského přeboru se Sokolem Nespeky.

Ilustrační foto: pixabay.com