Nevíte kam o víkendu? Zkuste naši nabídku akcí, možná si z ní vyberete (6. týden)

SEDLČANSKO – Přichází víkend a s ním i vrchol letošního masopustu. Což znamená, že o víkendu se na mnoha místech konají maškarní masopustní průvody a maškarní plesy. Už v pátek proběhne Rozloučení s masopustem ve Vrchoticích v hospodě na Františku. Před týdnem stejnou akci na stejném místě pořádal SDH Liběnice, tentokrát páteční rozloučení pořádá SDH Vrchotice. Sedlčanské kino v pátek promítá české drama Žítkovské bohyně.

Jdeme na sobotu, kdy nejprve zveme fotbalové fanoušky dopoledne na sedlčanský stadion s umělou trávou k přípravnému utkání Tatranu se Sokolem Sezimovo Ústí. Odpoledne proběhnou masopustní průvody v Kosově Hoře, Drážkově, v obci Velká u Kamýka a samozřejmě ten největší u sousedů v Milevsku. V Počepicích je odpoledne Dětský maškarní karneval, v Petrovicích večer Hasičský ples SDH Kojetín. Sedlčanské kino večer dává belgické drama Tání.

Nedělní odpoledne zve tradičně na sedlčanský zimní stadion a dvě hodiny veřejného bruslení. I přes téměř jarní počasí má Areál Monínec stále na svých sjezdovkách kolem metru sněhu, takže se tu o víkendu lyžuje bez jakýchkoliv omezení. Stejně tak se i přes výrazné oteplení lyžuje na sjezdovce ve Ski Kvasejovice, kde je především zájem o lyžařské školičky. Pro příznivce amatérského hokeje tu ještě máme pozvánku na zimní stadion a tři pohárová utkání.

Ilustrační foto: pixabay