Nevíte kam o víkendu? Zkuste naši nabídku akcí, možná si z ní vyberete (11. týden)

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANSKO – Blíží se další víkend, který tentokrát by měl být teplejší než ten předchozí. Zároveň je to poslední alespoň podle kalendáře poslední zimní víkend. Ale pojďme se podívat co nám ten současný přinese. V pátek večer proběhne v sedlčanském muzeu oblíbený Večer při svíčkách zaměřený na umění Dua Valeri a divadelní skupiny Zážeh. V kosohorské sokolovně se uskuteční Ples Rady rodičů a sedlčanské kino dává americké drama Ve znamení býka.

A teď sobotní akce. Předně jsou to dva tradiční pochody, se startem a cílem v Sedlci-Prčici je to Čertova podkova a v Sedlčanech Krajem sedlčanských hospod. Odpoledne nabídne dětské Maškarní karnevaly v Sestrouni a v Nechvalicích. Pro dospělé jsou určeny večerní Ples TK Slimka v Krásné Hoře a Ples přátel Počepic U Radešínka. Divadlo Hogofogo v Drážkově dává komedii Vztahy na úrovni, sedlčanské kino nabízí francouzský film Krvavé pomeranče.

Než jsme všechno v sobotu oběhli, je tu neděle. Odpoledne můžeme vyrazit na sedlčanský zimní stadionu a naposledy v této sezoně obout boty s bruslemi v rámci veřejného bruslení. Podobně poslední je také denní lyžování na Monínci. Centrum Ochrany fauny ČR v Hrachově pořádá odpoledne Dětský karneval. Zbývá jen doplnit víkendovou pozvánku na zápasy play off hokejového poháru na zimním stadionu. O tomto víkendu je jich na programu celkem osm.