Nepříznivé počasí sehrálo u nehody svou roli, automobil skončil na střeše

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 21 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

MILEŠOV – Ve středu 13. listopadu došlo v katastru obce Milešov k dopravní nehodě, u které sehrálo svou roli nepříznivé počasí. Řidič osobního vozidla projížděl v dopoledních hodinách přes osadu Přední Chlum. Jel ve sněhu po vyjetých kolejích, automobil se však na kluzkém povrchu bočně sesunul a poté převrátil na střechu. “Ke zranění osob nedošlo, způsobená škoda se vyšplhala na sto tisíc korun,” uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Zároveň dodala, že zimní výbavu měl motorista v tomto případě v pořádku. Někteří řidiči zapomínají, že mají povinnost od 1. listopadu přezout svá auta, pokud se na vozovce nachází souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy nebo to lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat. Zimní pneumatiky mají vyšší přilnavost, auto je stabilnější a má kratší brzdnou dráhu. “Pokud je motorista nemá, hrozí mu v příkazním řízení pokuta až dva tisíce korun,” poznamenala policistka.