Nejnižší ranní teplotu ve středních Čechách naměřila stanice Rudolec, a to -19,1 °C

Nejstudenější pondělní ráno ve středních Čechách zaznamenala stanice ČHMÚ Rudolec, kde teploměr v pět hodin ráno ukazoval -19,1 °C. Z dalších středočeských stanic bylo hodně mrazivo v Neumětelích -16,5 °C, stanice Rožmitále pod Třemšínem naměřila -16,3 °C, stanice Dobřichovice „jen“ -13,2 °C. Vůbec největší ranní mrazy byly v pondělí 4. prosince tradičně na Šumavě.

Například stanice ČHMÚ Volary, Luční potok udávala -26,9 °C, stanice Modrava naměřila 25,4 °C, stanice Hliniště -24,9 °C a stanice Pohoří na Šumavě hlásila -24,3 °C. Naopak relativně nejteplejší pondělní ráno, i když také mrazivé, bylo na severovýchodě Moravy. Tam se ranní teploty pohybovaly kolem mínus čtyř stupni. Například nestudenější Rychnov nad Kněžnou -3,6 °C.

V úterý by už tak nízké ranní teploty být neměly, podle meteorologů mají klesat k -4 až -7 °C, při zmenšené oblačnosti a uklidnění větru ojediněle kolem -10 °C. Přes den má být většinou zataženo, ojediněle mrznoucí mlhy. Nejvyšší denní teploty -3 až 0 °C. Středa pak přinese další zvyšování teplot při zatažené až oblačné obloze, s místy občasným sněžením, pod 400 m i srážky smíšené nebo dešťové.

V noci -3 až -6 °C, přes den -1 až +2 °C. Ve čtvrtek mají být v nižších polohách srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, nejvyšší denní teploty 0 až +3 °C.Podobné počasí má být i v pátek s denními teplotami kolem nuly. O víkendu by mělo být oblačno až zataženo, místy srážky. Ranní teploty po oba dny 0 až -4 °C. Denní v sobotu -1 až 3 °C, v neděli 0 až 5 °C.

Zdroj: ČHMÚ
Ilustrační foto: pixabay