Nejmladší kandidátní listinu z kandidujících subjektů má v Sedlčanech překvapivě ODS

SEDLČANY – Český statistický úřad zveřejnil jmenné seznamy všech kandidátů jednotlivých subjektů  kandidujících ve volbách do zastupitelstev obcí. Z ní vyplývá, že v Sedlčanech se voleb účastní čtyři subjekty (KDU-ČSL, Občanská demokratická strana, Sdružení nezávislých kandidátů Sedlčan a Šance pro Sedlčany), každý s 21 kandidáty. To znamená, že voliči 23. a 24. září budou v Sedlčanech vybírat celkem z 84 kandidátů. Oproti komunálním volbám v roce 2018 ubyla v Sedlčanech Česká strana sociálně demokratická.

Z podrobnějšího pohledu do všech čtyř kandidátních listin lze snadno zjistit, že „nejmladší“ kandidátní listinu má v Sedlčanech ODS (průměrný věk 40 let)  s šesti kandidáty do 30 let včetně a dalšími sedmi do 40 let včetně. Sdružení nezávislých kandidátů Sedlčan (průměrný věk 47 let) má na své kandidátce dva kandidáty do 30 let včetně a další tři do 40 let včetně. Nově utvořené seskupení Šance pro Sedlčany, od kterého se všeobecně čekal nástup mladých kandidátů do zastupitelstva (průměrný věk 50 let) má na své kandidátce jen jednoho kandidáta do 30 let včetně a další čtyři do 40 let včetně.

Nejstarší věkem je kandidátní listina KDU-ČSL (průměrný věk 53 let) má své kandidátce jen jednoho kandidáta do 30 let včetně a dalšího jednoho do 40 let včetně. Nejmladšího kandidáta ve volbách do zastupitelstva Sedlčan postavilo Sdružení nezávislých kandidátů Sedlčan, je jím na 10. místě kandidátky třiadvacetiletý student Jaromír Janda. Nejstarší kandidáti jsou hned dva ve věku 77 let na kandidátní listině strany KDU-ČSL. Oba byli pravděpodobně na listinu napsány jen „do počtu“, neboť jsou na kandidátní listině na posledních dvou místech.

Lídrem kandidátní listiny KDU-ČSL je současný ředitel Kulturního domu Josefa Suka Sedlčany, devětapadesátiletý Martin Severa.  Lídrem kandidátní listiny ODS je současný místostarosta města Sedlčan, čtyřiačtyřicetiletý Zdeněk Šimeček. Lídrem kandidátní listiny Sdružení nezávislých kandidátů Sedlčan je podnikatel a předseda fotbalového oddílu Tatranu Sedlčany, osmačtyřicetiletý Petr Jindrák. Lídrem kandidátní listiny Šance pro Sedlčany je současný podnikatel a tajemník Veterán klubu Sedlčany, osmapadesátiletý Ivan Janeček.

  Známy jsou konečné výsledky komunálních voleb 2022 ze všech obcí na Sedlčansku

Zdroj: Jmenné seznamy ČSÚ