Navzdory přicházejícímu oteplení začalo na Monínci zimní zasněžování

SEDLEC-PRČICE – Krátce po ukončení letní sezony se Areál Monínec pomalu začíná oblékat do zimního bílého hávu. A to díky “továrně na sníh”, která pomocí technologie Snowfactory jej vyrábí bez jakýchkoliv chemických přísad. Sníh je tak založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu. Areál Monínec tak bude letos opět jedním z prvních domácích středisek, kde si bude moci každý zalyžovat. Sezóna pro veřejnost v areálu odstartuje přibližně za měsíc, v sobotu 16. listopadu.

Na Monínci bude od poloviny listopadu pro veřejnost k dispozici horní část sjezdovky, kterou obsluhuje vlek kotva, a dále pak lyžařská škola na svahu pod hotelem Monínec. „Budeme opět nejspíše asi prvním domácím areálem, kde si veřejnost zalyžuje. Technologii Snowfactory, jež vyrábí sníh i při teplotách nad nulou, úspěšně využíváme poslední tři roky. Zvýšený zájem o lyžování na Monínci potvrzuje, že to byla cesta správným směrem,“ vysvětluje Jaroslav Krejčí ml., ředitel Areálu Monínec.

Den před oficiálním zahájením zimní lyžařské sezóny v moníneckém areálu odstartuje zcela nový snowboardový projekt snowboardové série Burton young punks. V pátek 15. listopadu zde proběhne akce, která má za úkol podporovat mladou generaci malých snowboarďáků. Na Monínci bude na děti čekat trať o třech překážkách za sebou. Členy poroty budou mimo jiné například i Klára Janíková nebo Kačka Vojáčková z domácího týmu Burton.

Autor/zdroj/foto: Areál Monínec