Natural 95 u Benziny již nenatankujete

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Pokud v této době zamíříte natankovat do svého vozidla nové palivo k čerpací stanici společnosti Benzina do Církvičské ulice, budete určitě překvapeni. Benzina uvedla od 1. března na trh nová paliva EFECTA 95 a EFECTA Diesel, která nahradila dosavadní paliva Natural 95 a Diesel Top Q. Nenechte se tedy zmýlit dosavadními popisy stojanů, ty budou podle obsluhy čerpací stanice v Sedlčanech nově přeznačeny až postupně. Podle společnosti Benzina se jedná za stejnou cenu o zcela nová moderní paliva s výjimečnými čisticími vlastnostmi.

„Podle výsledků testů provedených renomovaným institutem SGS nové benzinové palivo EFECTA 95 odstraní až 58 % všech usazenin a sníží tvorbu nových až o 99 %. V případě dieselových motorů se při použití paliva EFECTA Diesel čistota vstřikovacích trysek vrátí do původního stavu, tedy k 100% výkonu, již po šestnácti hodinách provozu. Nová paliva tak mají vysoce pozitivní vliv na chod motoru, který se promítá i do zlepšených antikorozních vlastností, zvýšené mazivosti a snížení emisí škodlivých látek,“ uvádí na svých webových stránkách společnost Benzina.

Momentálně tak u čerpací stanice pohonných hmot v Sedlčanech v Církvičské ulici najdou zákazníci pět druhů paliv. A to Efekta 95, Efekta Diesel, BIO Diesel, Verva 100 a Verva Diesel. Automobilový benzin Efekta 95 je dodáván podle normy ČSN EN 228.  Jedná se o aditivovaný benzin bezolovnatý, v kategorii SF (bezsirný). Tento typ paliva patří mezi nosné druhy v prodejním sortimentu automobilových benzinů společnosti BENZINA, jeho podíl dosahuje přes 90 %. Efekta Diesel dodávána podle normy ČSN EN 590 – motorová nafta pro mírné klima. Jedná se o nadstandardně aditivovanou motorovou naftu. Aditivací se zlepšují užitné vlastnosti motorové nafty v souladu s požadavky výrobců dieselových motorů.

Autor/zdroj: Společnost Benzina