Napsali nám: Modlitebna Štětkovice zhodnotila rok 2009

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

ŠTĚTKOVICE – Obec Štětkovice v loňském roce obdržela od miliardáře Radima Passera několik darů. Jedním z mnoha je i modlitebna Církve adventistů sedmého dne, která byla slavnostně vysvěcena 3. října 2009. Na první pohled by se mohlo zdát, že za pouhé tři měsíce se toho v ní moc neudálo, ale opak je pravdou. Vždy ve čtvrtek od 19. hod. probíhá v modlitebně seminář: Zvládni svůj stres, který se ob týden střídá s přednáškami na téma: Světem Bible.

Každý týden je probírán jiný podtitul, takže nemusíte absolvovat vše, ale každý si může vybrat pouze takové téma, které jej osloví. Páteční podvečery jsou určeny pořadu: Křeslo pro hosta, do kterého jsou zváni známé i méně známé osobnosti, kterých se můžete sami zeptat nato, co vás zajímá. Do křesla už mimo jiné usedla novinářka a politička Kateřina Klasnová, vojenský kaplan Zdeněk Mikulka, duchovní Martin Dlouhý, mistr republiky v karate David Říman, zpěvačka Eva Větrovská a řada dalších. Sobotní dopoledne je vyhrazeno bohoslužbám a sobotní škole.

V loňském roce zde proběhly i dva hudební koncerty a pro letošní rok je taktéž připraveno mnoho duchovních a kulturních pořadů. Aktuální informace naleznete na informačním panelu před vstupem do modlitebny na návsi ve Štětkovicích a na internetových stránkách. Na těchto stránkách dále naleznete i fotografie a videa z některých pořadů a anketu, ve které můžete dát hlas nejlepšímu pořadu roku 2009. Pochopitelně budeme rádi, pokud nám napíšete vaše názory, náměty a připomínky.

O zhodnocení uplynulého roku jsem požádal místního kazatele Miroslava Bíska. „Na prvním místě bych chtěl Pánu Bohu poděkovat zato, že jsme mohli otevřít tuto modlitebnu, že pan Passer byl tak štědrý a nechal nám postavit naší modlitebnu. Největší radost mám z lidí, kteří své životy odevzdají Pánu Bohu. Minulý rok jsme zde měli tři křty – manželé Pokorní a jedna mladá slečna ze Sedlčan, zato jsem moc rád a vděčný.“

Bísek ve svém proslovu neskrýval radost, z toho, že lidé pomalu nachází cestu na různé programy. „Obrovskou radost nám udělali lidé na Štědrý den, kdy na Štědrovečerní bohoslužbu přišlo okolo 35 lidí a to samé asi čtrnáct dní před tím na koncert pěveckého sboru Dech z Vlašimi.“ Dále Bísek sdělil, že i v letošním roce se bude pokračovat v započatých aktivitách a programech a přeje si, aby si do štětkovické modlitebny našlo cestu ještě více lidí.

„Děláme to pro lidi, neděláme to pro sebe. Nejde nám o to, abychom lidi přesvědčovali o nějaké naší pravdě. Chceme, aby lidé měli využití svého volného času jinak, než doma u televizních obrazovek, nebo u počítačů, takže je to taková alternativa,“ vzkazuje čtenářům kazatel Bísek a všechny, kteří ještě nenavštívili modlitebnu, co nejsrdečněji zve na některý z dalších pořadů.

Závěrem si dovolím i já připojit k poděkování Pánu Bohu, investorovi stavby a dále děkuji Miroslavu Bískovi a jeho manželce Daniele, všem kazatelům, účinkujícím, návštěvníkům, všem, kteří modlitebnu jakýmkoli způsobem podporují a v neposlední řadě i novinám a časopisům, kteří o nás píší.

Autor: Václav Peterka