Nápad na vybudování liniové vodní fontány byl z participativního rozpočtu vyřazen

SEDLČANY – Rada města se na svém zasedání v minulém týdnu kromě jiného zabývala podanými návrhy občanů v rámci participativního rozpočtu. Už před jednáním bylo jasné, že nápad na vybudování liniové vodní fontány od radních zelenou nedostane. Nakonec se tak i stalo a návrh byl vyřazen. Do dalšího prezentačního kola se tak nadále dostaly revitalizace parku na Severním sídlišti, úprava prostoru v Příkré ulici a doplnění laviček v oddechové zahradě v Sokolovské ulici.

“Nápad na vybudování liniové vodní fontány by se určitě nevešel do plánované částky půl milionu korun, ale překročil by ji minimálně čtyřnásobně. Navrhovatelé projektu přitom ani neměli přesnou představu, kam fontánu umístit. Původně počítali do prostoru nového parku v Tyršově ulici. To by znamenalo celý park znovu rozkopat. Ani návrh umístění fontány tedy před obchodní dům Rozvoj není reálný, prostor není majetkem města,” řekl k nápadu starosta města Miroslav Hölzel.

“Veřejné představení projektů, které postoupily do další fáze Participativního rozpočtu na rok 2020  – Nápady pro Sedlčany se uskuteční v pondělí 3. března od 17:00 hodin ve společenském sále Kulturního domu Josefa Suka Sedlčany,” uvádí aktuální informace sedlčanské radnice. Hlasování veřejnosti o jednotlivých projektech proběhne v první polovině května. Realizace vítězných projektů se má podle harmonogramu uskutečnit v druhé polovině roku 2020.