Na úvod hokejové sezóny Tatran prohrál na domácím ledě se Sokolem Solopisky 4:6

SEDLČANY – V sobotu 12. září odstartovala na na čtyřech zimních stadionech hokejová Krajská soutěž (KS). Hokejisté Tatranu Sedlčany hráli své úvodní utkání skupiny Jih na domácím stadionu s týmem Sokola Solopisky (Praha -západ). Tatranu se v tomto utkání dařilo jen v první třetině, do poloviny druhé třetiny domácí ještě vedli, ale zbytek utkání patřil gólově hostům. Ti  si tak ze sedlčanského ledu odvezli překvapivé vítězství. Tatran Sedlčany – TJ Sokol Solopisky 4:6 (3:0, 1:3 a 0:3).

V první třetině dominovali domácí hráči, když v čase 06:40 se ujali při přesilovce pět na čtyři vedení zásluhou Lukáše Petržílky po přihrávce Kryštova Švagra. V osmé minutě utkání hrál Tatran další přesilovku a tu v čase 07:54 využil ke vstřelení druhé branky. Autorem byl Filip Černý po přihrávce Jakuba Grina. Další minuty utkání byly vyrovnané až přišla 17. minuta ve které domácí v čase 16:24 vstřelili Martinem Pospíšilem třetí branku.

Na začátku druhé třetiny v čase 21:27 hostující Tomáš Bogola snížil ma 3:1. Domácí stačili v 29. minutě v čase 28:09 odpovědět čtvrtou brankou z hokejky Martina Pospíšila a v polovině utkání se zdálo, že domácí si výsledek pohlídají a získají první body. Jejich sebevědomí zchladil o minutu později hostující Martin Sládek, který v čase 29:13 snížil na 4:2. V 33. minutě hráli hosté přesilovku a z ní snížili na rozdíl jedné branky v čase 32:53 Michalem Kostkou.

Třetí třetina už pak gólově jednoznačně vyzněla pro hostující Solopisky. Ty nejprve v čase 40:25 vyrovnali Jaroslavem Amlerem na 4:4 a o necelé dvě minuty později šli do vedení, když autorem branky Solopisk byl po přihrávce Michala Kostky hráč číslo 22 Jan Fára. Domácí celek se snažil dohnat náskok hostů, ale ti už vedení nepustili ze svých hokejek. A naopak minutu před koncem v čase 58:53 zvýšili na konečných 4:6 z pohledu domácích.

Ilustrační foto: pixabay.com