Na únor velmi teplé počasí bude pokračovat i v tomto týdnu, má být oblačno a deštivo

Začátek týdne bude ve znamení proměnlivého počasí, v pondělí vystoupí odpolední teploty na 6 až 10 °C a především na jihu Česka se oblačnost přechodně protrhá až na polojasno. Během odpoledne ale přijdou od severozápadu do Čech přeháňky, které budou od 900 m sněhové. V úterý má být oblačno až polojasno, zpočátku místy až zataženo. Ojediněle přeháňky, jen zpočátku nad 500 m smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty 6 až 9 °C.

Středa má být zatažená až oblačná, zpočátku i polojasná a místy mlhy, i mrznoucí. Okraj teplé fronty, která přinese do Čech oblačnost a během odpoledne postupně slabý déšť. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Přechodně zesílí vítr a pocitově tak bude přibližně o 5 °C chladněji. Čtvrtek přinese zataženo až oblačno, zejména v noci a ráno místy mlhy. Místy slabý občasný déšť nebo mrholení. Později ubývání srážek. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C.

Páteční den má být oblačný s občasnými přeháňkami. Stejně jako o den dříve budou denní 8 až 12 °C. V sobotu bude oblačno až zataženo, které doplní občasné přeháňky, jež na horách mohou být i sněhové. Ranní teploty klesnou k 4 až 0 °C a přes den se budou držet mezi 6 a 10 °C. Oblačno s občasnými přeháňkami bude i v neděli, na horách se k nim mohou opět přidat ty sněhové. Ranní teploty budou opět 4 až 0 °C, přes vystoupají k 4 až 9 °C.

Zdroj:
Ilustrační foto: pixabay