Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Na Sedlčansku připadalo v červnu na 281 nezaměstnaných 223 volných míst

SEDLČANY – Lidí bez práce na Sedlčansku v červnu mírně přibylo, vyplývá to z nově zveřejněných dat Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci června z celkového počtu 13 733 lidí ve věku od 15 do 64 let evidováno celkem 281 lidí bez práce. V porovnání s květnem roku 2019 to znamená nárůst během jediného měsíce o 22 nezaměstnaných. Což vzhledem k uzavření sedlčanské mlékárny je zanedbatelné číslo. Míru nezaměstnanosti to zvýšilo z květnových 1,9 procent na červnová dvě procenta.

Ke stejnému datu (30. června 2019) bylo na Sedlčansku 223 volných míst, což je o 13 více než na konci května 2019. Z jednotlivých obcí v působnosti sedlčanského ÚP bylo v červnu relativně nejvíce lidí bez práce v Milešově (4,8%) a v Nedrahovicích (3,0%). Nejnižší míru nezaměstnanosti měly v červnu obce Počepice (0,6%), Nalžovice (1,0%), Radíč (1,4%) a nakonec i Petrovice (1,6%) s počtem čtrnácti lidí bez zaměstnání. V dalších obcích regionu Sedlčanska se míra nezaměstnanosti v červnu všeobecně pohybovala kolem průměru.

V Sedlčanech bylo ke konci června 2019 bez práce 112 lidí při míře nezaměstnanosti 2,5 % a počtu 108 volných míst. Nezaměstnanost se tak v samotných Sedlčanech oproti květnu zvýšila o tři desetiny procenta. Zvýšil se však o dvanáct i počet volným míst. V Sedlci-Prčici dosáhla na konci června míra nezaměstnanosti 1,5 procent při počtu 26 lidí bez práce a 23 volných míst. Ve třetím městě regionu v Krásné Hoře nad Vltavou míra nezaměstnanosti při počtu devíti lidí bez práce a dvou volných míst klesla o dvě desetiny na 1,2 procenta.