Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Na scénu míří muzikál “Ať žijí duchové”

SEDLČANY – Spolek sedlčanských divadelních ochotníků společně se sedlčanskou ZUŠ nabídne nejen dětským divákům pohádkový muzikál Ať žijí duchové. Divadelní zpracování je převzato ze stejnojmenného filmu, všeobecně známý děj dětské komedie vypráví o partě dětí, která za pomoci duchů vytáhne do boje proti některým dospělým, když chtějí proměnit starý hrad v zemědělský objekt. V divadelním ztvárnění samozřejmě nechybí písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře jako například Každý den, Hajný je lesa pán, Skřítkové tesaři a další.

Sedlčanští ochotníci muzikál nastudovali po režijním vedením Renaty Holoubkové a s hudebními úpravami Jana Marhoula. V roli rytíře Brtníka z Brtníku se představí Jiří Dundr, jeho dceru Leontýnku ztvárnila Marika Kupková. Do role dlouhého Jendy obsadila režisérka Dominika Tomáška, ředitele školy hraje Jaroslav Repetný. Slávu Blocha mohou diváci spatřit v roli prodavače Jouzy, jeho švagrovou hraje Jana Smrtová, hajného Kalinu Jaroslav Kolský. Dále účinkují akordeonový soubor pod vedením Jana Marhoula, Dětský pěvecký sbor Zábojáček a děti z tanečního oddělení ZUŠ.

Premiéru má představení Ať žijí duchové v neděli 28. února v 15 hodin odpoledne. Další dvě reprízy rodinné komedie mohou diváci zhlédnout v úterý 1. března odpoledne a večer, přičemž odpolední zlevněné představení je určeno seniorům. Závěrečná dvě představení jsou na programu v pátek 4. března večer a v neděli 6. března odpoledne. Podle posledních informací jsou všechna představení muzikálu Ať žijí duchové v podání sedlčanských ochotníků téměř vyprodána…