Na scénu míří muzikál „Ať žijí duchové“

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Spolek sedlčanských divadelních ochotníků společně se sedlčanskou ZUŠ nabídne nejen dětským divákům pohádkový muzikál Ať žijí duchové. Divadelní zpracování je převzato ze stejnojmenného filmu, všeobecně známý děj dětské komedie vypráví o partě dětí, která za pomoci duchů vytáhne do boje proti některým dospělým, když chtějí proměnit starý hrad v zemědělský objekt. V divadelním ztvárnění samozřejmě nechybí písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře jako například Každý den, Hajný je lesa pán, Skřítkové tesaři a další.

Sedlčanští ochotníci muzikál nastudovali po režijním vedením Renaty Holoubkové a s hudebními úpravami Jana Marhoula. V roli rytíře Brtníka z Brtníku se představí Jiří Dundr, jeho dceru Leontýnku ztvárnila Marika Kupková. Do role dlouhého Jendy obsadila režisérka Dominika Tomáška, ředitele školy hraje Jaroslav Repetný. Slávu Blocha mohou diváci spatřit v roli prodavače Jouzy, jeho švagrovou hraje Jana Smrtová, hajného Kalinu Jaroslav Kolský. Dále účinkují akordeonový soubor pod vedením Jana Marhoula, Dětský pěvecký sbor Zábojáček a děti z tanečního oddělení ZUŠ.

Premiéru má představení Ať žijí duchové v neděli 28. února v 15 hodin odpoledne. Další dvě reprízy rodinné komedie mohou diváci zhlédnout v úterý 1. března odpoledne a večer, přičemž odpolední zlevněné představení je určeno seniorům. Závěrečná dvě představení jsou na programu v pátek 4. března večer a v neděli 6. března odpoledne. Podle posledních informací jsou všechna představení muzikálu Ať žijí duchové v podání sedlčanských ochotníků téměř vyprodána…