Na procházku ze Sedlčan do Příčov nebude od pondělí 1. března už možné vyrazit

Počínaje pondělím 1. března začnou v Česku platit velice přísná pravidla pro pohyb lidí. Ve své podstatě, tak jak to vymyslela zatím na tři týdny česká vláda, to znamená, že na nákup budou moci Sedlčaňáci jezdit po celém okresu Příbram. Naopak v místě svého bydliště mohou jít na procházku, případně si jít zaběhat jen na území příslušné obce. V tomto případě Sedlčan.

Pokud to dobře chápu, tak to znamená, že například obyvatelé Sedlčan se nemohou jít projít po silnici až do Příčov, ale musí přibližně v polovině cesty to otočit a vrátit se zpět. Katastr Sedlčan totiž právě tady končí. Podobně na tom jsou i lidé z Příčov. Na opačné straně města směrem na Kosovu Horu je to stejné. Katastr Sedlčan končí na Červeném Hrádku pár desítek metrů za autobusovou zastávkou.

Nejparadoxnější situace nastává podle vládního nařízení na pravém břehu sedlčanské retenční nádrže. Katastrální hranice města Sedlčan tu vede těsně u vody, na několika místech i vodou. Podle nařízení tak nově vybudovaná Krčínova cyklostezka ze Sedlčan do Prčice je v katastru obce Kosova Hora. Tím pádem ji lidé ze Sedlčan od 1. března, kromě prvních pár metrů, nesmí využívat k procházkám či sportování.

Zdroj map: ÚZK – katastrální mapa Sedlčan

Ilustrační foto: pixabay.com