Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Na přehradní nádrži Slapy zůstává stále výborná kvalita vody, je zde stupeň 1

REGION – V tomto týdnu hygienici provedli další kolo kontrol kvality vod v přírodních koupalištích a koupacích oblastech, které prověřilo kvalitu vody na všech významných sledovaných lokalitách. Prázdniny se začátkem měsíce srpna přehouply do své druhé poloviny a nadále trvá výrazně letní počasí. To může být pro většinu populace, která zrovna tráví dovolenou např. u vody příjemné, extrémně vysoké teploty a dlouho trvající slunečné počasí má však negativní vliv na kvalitu vody v přírodních nádržích.

Poslední rozbory potvrdily zhoršenou kvalitu vody na všech lokalitách ve Středočeské části přehradní nádrže Orlík. Obsah sinic se oproti minulému týdnu sice snížil, nadále však zůstává na úrovni, kdy je kvalita vody hodnocena stupněm 3. “Pro návštěvníky citovaných lokalit to sice neznamená žádné omezení v koupacích aktivitách, nicméně lidem se sníženou imunitou, případně alergikům a malým děckám či těhotným ženám však jednoznačně doporučuji, aby se po vykoupání vždy osprchovali,” doporučují středočeští hygienici.

Naopak podle zjištění hygieniků je stále výborná kvality vody na přehradní nádrži Slapy, kde většina lokalit je klasifikována stupněm 1, pouze v oblasti Županovic a Staré Živohošti je voda hodnocena stupněm 2. Je zde zvýšený obsah chlorofylu, způsobený vyšším obsahem řas a tím pádem se snížila průhlednost vody. Navíc jsou vlivem víkendových přeháněk a bouřek na hladině zbytky vegetace. Příští týden budou provedeny opakované kontroly na všech lokalitách, kde je voda klasifikována stupněm tři.