Na likvidaci požáru lesa se podílela také jednotka SDH Sedlec-Prčice

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 1 měsíce a 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Kombinace sucha, větrného počasí a lidské neopatrnosti stojí v posledních dnech za příčinou mnoha požárů travních a lesních ploch. Jen ve čtvrtek 18. dubna zasahovali hasiči při požárech tohoto typu na několika místech. Jedním z těchto míst byl také požár lesa v blízkosti Sedlce-Prčice. Vzhledem k tomu, že se jednalo o požár o přibližné ploše 200 x 50 metrů u Červeného Újezdu byl hasičům krátce před 14. hodinou vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

K požáru lesa v blízkosti malé vesnice Třetužel se tak sjelo celkem jedenáct profesionálních a dobrovolných jednotek ze dvou krajů (HZS Benešov a SDH Votice, Červený Újezd, Budenín, Olbramovice, Ješetice, Miličín, Sedlec-Prčice, Jankov, Mladá Vožice a Chotoviny). Likvidace požáru vzrostlého lesa trvala hasičským jednotkám téměř čtyři hodiny, příčina je v šetření hasičů a policie ČR.

“Čtvrtek 18. dubna byl pro středočeské hasiče hlavně v odpoledních hodinách jedním z nejnáročnějších jarních dnů, právě v souvislosti s požáry přírodního charakteru. Za uvedený den evidujeme přes dvacet událostí, kdy byly jednotky vyslány k požáru travního nebo lesního porostu. Plošně hořelo prakticky ve všech koutech kraje. Z pohledu rozsahu a náročnosti zásahu jsme zaznamenali čtyři požáry, při kterých byl vyhlášen i druhý stupeň poplachu, a také požár stohu, jehož vznícení způsobily děti,” uvedla Tereza Fliegerová, tisková mluvčí HZS Středočeského kraje.

Autor/zdroj/foto: HZS Středočeského kraje