Na benešovskou nemocnici zaútočil aktivní střelec. Naštěstí se jednalo o cvičení

BENEŠOV – Středočeská policie již nějakou dobu školí personál krajských nemocnic pro případ, že by došlo k útoku podobnému tomu ve Fakultní nemocnici Ostrava. V pondělí 7. září si tak mohli po teoretické přípravě zaměstnanci benešovské nemocnice takovouto situaci vyzkoušet “naostro”. Cvičení bylo především zaměřeno na dobu, kdy se zdravotníci musí před příjezdem policie sami postarat o sebe a případně také o pacienty, kterými byli figuranti.

Celé cvičení odstartoval vstup ozbrojeného a střílejícího útočníka do budovy Onkologie benešovské nemocnice. Stejně jako při opravdovém ohrožení, taki zde bylo před zdravotníky několik dlouhých minut, které potřebuje k dojezdu první policejní hlídka. Část pacientů po útoku střelce z budovy utekla, další část se, společně se zdravotním personálem, různě ukryla, či zabarikádovala. První dvě hlídky, které dorazily na místo, spatřily střelce již před budovou.

Hlídky střelce následně zneškodnily. O chvíli později dorazila do nemocnice další policejní hlídka. Část policistů prohledávala nemocničního oddělení, další část policistů poskytovala prvotní předlékařskou pomoc zraněným. Mimo jiné také postřelenému kolegovi. Až teprve po úplném vyčištění objektu ze strany policistů mohli k budově dorazit záchranáři. Závěrem si všichni zúčastnění si vyslechli vyhodnocení pozorovatelů a jednotlivých instruktorů.

Zdroj: Týdeník policie
Ilustrační foto:
pixabay.com