Muž se střelnou zbraní vyhrožoval zabitím. Agresora zpacifikovali sedlčanští policisté

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 19 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

KOSOVA HORA – Scéna jak z akčního filmu se odehrála ve středu 21. srpna v Kosově Hoře na Sedlčansku.  Přes tísňovou linku 158 přijal v odpoledních hodinách operační důstojník oznámení, že neznámý muž ozbrojený dlouhou střelnou zbraní vyhrožuje, že někoho zabije. V dané obci ohrožoval dvě osoby, nejdříve se zbraní v ruce, posléze se sekyrou. Odcizil přitom mobilní telefon.

“Na místo vyjížděla zásahová jednotka a vzlétl i vrtulník. Ještě před příjezdem speciální jednotky však agresora zpacifikovali sedlčanští policisté. Jedná se o dvaadvacetiletého mladíka, který byl pod vlivem drog. Další okolnosti případu jsou nyní předmětem šetření,” uvedla v tiskové zprávě policejní mluvčí Monika Schindlová.

“Dotyčný se svým jednáním dopustil přečinu nebezpečné vyhrožování, porušování domovní svobody, krádeže a ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tyto činy stanovuje trestní zákoník až tři roky pobytu za zdmi věznice. V současné době se muž nachází v policejní cele a pravděpodobně bude podán podnět na vzetí do vazby,” dodala policistka.