Monínec se kompletně, včetně ubytovacích kapacit, bazénu i koupaliště, otevírá v pátek

SEDLEC-PRČICE – Areál Monínec odstartuje plný provoz v pátek 29. května. Vedle stávající nabídky, jejíž součástí je Aktivity park, lanovka, Bikepark a Family trail či občerstvení na hotelové terase, se navíc otevírá místní ubytování i restaurace. Hosté se mohou podívat také do Poštovny, která byla Až do roku 2009 na Sněžce. Poté byla přemístěna na blízkou Javorovou skálu a odtud vloni na Monínec.

Poštovna nabízí expozici o své stopadesátileté historii a současně zde sídlí informační centrum oblasti Toulava. O víkendech a nově i každou středu je na Monínci v provozu lanovka. V sobotu a neděli je to vždy od 10.00 do 17.00 hodin, ve středu od 15.00 do 19.00. Lanovka obsluhuje mimo jiné i místní, půldruhého kilometru dlouhý Bikepark a tříkilometrový Family trail.

„Kompletní provoz areálu spouštíme zhruba s měsíčním zpožděním, než jsme původně plánovali. Vedle oprav a vylepšení zázemí jsme ale díky tomu mohli připravit několik novinek, které jsou určeny pro ubytované i ostatní hosty,“ vysvětluje Jaroslav Krejčí ml., výkonný ředitel Areálu Monínec. V pátek se otevírá i Hotel Monínec s dvou, tří i čtyřlůžkovými pokoji s přistýlkou.

Další ubytování nabízí sousední depandance Nová Javorka. Od poloviny tohoto měsíce je zde již také v provozu místní terasa, pod níž je menší hřiště s prolézačkami, houpačkami a skluzavkou a vyhřívaný bazén s protiproudem. K dalším příležitostem pro trávení volného času patří přírodní koupaliště Pilský rybník, kde je kromě pláže a hřiště na volejbal menší občerstvení.

V Aktivity parku se upravila například tubingová dráha s plastovým povrchem, aby návštěvníkům poskytla lepší zážitek z jízdy. Park byl také doplněn o odpočinkové zóny a drobné občerstvení. Aktivity park, který je u spodní stanice monínecké lanovky, je vybavený 100 metrů dlouhou kuličkovou dráhou, maxiskluzavkou, trampolínami, lanovým parkem, lukostřelbou či discgolfem.

Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Široká síť cyklostezek procházející touto lokalitou činí z Monínce ideální místo pro cykloturistiku. Na své si v okolí přijdou ale i milovníci golfu. V blízkosti areálu najdete golfové hřiště golfové hřiště Čertovo břemeno, které uspokojí nároky každého hráče.

Autor/zdroj/foto: Radek Polák,
Areál Monínec