Mobilní aplikace „Zabezpečte se“ napoví, jak chránit svá obydlí před zloději

REGION – Na vykrádání obydlí se zaměřuje preventivní projekt Policie ČR s názvem „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“, který představuje souhrn opatření při ochraně domů, bytů, rekreačních objektů, garáží. Jeho cílem je informovat veřejnost o všech možnostech a způsobech zabezpečení prostřednictvím mechanických zábranných a zámkových systémů v kombinaci i s elektronickou ochranou.

Projekt nabízí návod, jak správně postupovat a čeho se vyvarovat při výběru zabezpečovacích komponent, zdůrazňuje důležitost certifikace výrobků a služeb. Certifikované produkty významným způsobem snižují riziko jejich překonání a odrazují nenechavce od vloupání do obydlí. Hlavním nástrojem projektu je mobilní aplikace „Zabezpečte se“ se základními informacemi a návody na zabezpečení majetku, k dispozici je na Google Play nebo v App Store.

Dalším cílem projektu je vzbudit zájem nejen o zabezpečení objektů, ale klade také důraz na větší všímavost vůči svému okolí, případný pohyb podezřelých osob a vozidel je třeba nahlásit na linku 158. Aplikace po letošní aktualizaci přináší nově informace k používání trezorů a návod jak v souladu s platnou legislativou ukládat zbraně. I ty jsou velmi často cílem pachatelů vloupání. V loňském roce se tímto způsobem ztratilo 222 krátkých a 65 dlouhých střelných zbraní.

Autor/zdroj: Monika Schindlová,
tisková mluvčí P ČR Příbram