Mladý muž je kvůli výhružnému telefonátu obviněn ze šíření poplašné zprávy

PŘÍBRAM – Ve středu 2. listopadu, krátce po desáté hodině dopolední, policisté na tísňové lince 158 přijali oznámení od vedení příbramské nemocnice ohledně výhružného telefonátu směřovaného proti chodu nemocnice. Vše začalo tím, že před desátou hodinou zavolal na recepci nemocnice muž, který si nevybíravým slovníkem, v podobě vulgárních slov, chce stěžovat na přístup a chod nemocnice.

Pracovnice na recepci se snažila volajícího v jeho výstupu zastavit a předat mu kontakt na konkrétní osobu, která se stížnostmi zabývá. Na to ale muž nereagoval a pokračoval ve svém monologu s tím závěrem, že pohrozil s odkazem na tragickou událost, k níž došlo v ostravské nemocnici. Poté nakonec hovor ukončil. Operační po oznámení neprodleně vyslal na místo události několik policejních hlídek.

V zájmu zajištění bezpečnosti zaměstnanců, pacientů i návštěvníků nemocnice přijali policisté společně se strážníky opatření, zabezpečili vchody do nemocnice, včetně jejího okolí. Současně policisté s kriminalisty prověřovali a zjišťovali veškeré informace a okolnosti výhružného telefonátu a dělali vše pro to, aby osobu vypátrali.

Okolo 14. hodiny přijali příbramští policisté hovor od muže, který se po telefonu přiznal k jeho jednání spočívající ve výhružném telefonátu do nemocnice. Kriminalisté ho poté zadrželi a po veškerých potřebných služebních úkonech ho komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy.

„Obviněný je stíhaný na svobodě a v případě odsouzení mu hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta. Teprve až poté, co byl muž zadržen, policisté ukončili opatření a chod nemocnice se vrátil do běžného provozu před půl třetí odpoledne,“ uvedla ve zprávě policistka Michaela Richterová, tisková mluvčí P ČR Středočeského kraje.

Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto: pixabay.com