Mladou řidičku polekala srnka, strhla řízení a havarovala do vzrostlého stromu

SEDLČANSKO – V pondělí 4. ledna odpoledne vyjížděly všechny složky Integrovaného záchranného systému k dopravní nehodě, ke které došlo v katastru obce Petrovice. Osmnáctiletá řidička jedoucí ve směru od Sedlčan se na rovném úseku mezi Husovou kazatelnou a Vilasovou Lhotou údajně lekla srnky, která ji přeběhla před vozidlem. Reflexivně přitom strhla řízení a narazila do stromu. Řidička i její spolujezdec skončili se zraněními v nemocnici. Vzniklá škoda činila 32 tisíc korun.

Přibližně hodinu před poledne téhož dne vyjížděli profesionální hasiči ze stanic Sedlčany a Příbram k havárii, která se stala na mokré a patrně i namrzlé vozovce v lesním úseku mezi osadami Hrachov a Drážkov v katastru obce Svatý Jan. Hasiči na místě zajistili předlékařskou péči, stabilizovali vozidlo a provedli protipožární opatření.

Sedmašedesátiletá řidička po projetí zatáčky vyjela vpravo mimo vozovku, kde narazila do vyčnívajícího skalního masivu, odtud byla odmrštěna na levou stanu do skály. Vozidlo zůstalo v konečném postavení na levém boku a došlo k zahoření motorové části. “Žena byla vyproštěna dalšími účastníky provozu. Dechová zkouška byla negativní, ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na sto tisíc korun,” doplnila k nehodě policejní mluvčí Monika Schidlová.

foto: HZS stanice Sedlčany

Ilustrační foto: pixabay.com