Mladá řidička havarovala po půlnoci do stromu, spolujezdce transportoval vrtulník

SEDLČANSKO – Vrtulník letecké záchranné služby zasahoval u vážné dopravní nehody, která se stala v neděli 22. září asi hodinu po půlnoci v katastru obce Dublovice. Devatenáctiletá dívka po projetí zatáčky dostala s osobním vozem smyk, poté narazila do vzrostlého stromu, odtud pak bylo auto odraženo do kukuřičného pole. “Motoristka vyvázla se zraněním lehčího charakteru, její spolujezdec utrpěl těžká zranění,” uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Další dvě nehody na Sedlčansku se staly v sobotu. Nejprve sedmasedmdesátiletý řidič v odpoledních hodinách havaroval nedaleko obce Nalžovice. Při průjezdu zatáčkou u Vracovského rybníku na Chlumu byl prý oslněn a vjel na krajnici. “Poté narazil do zábradlí u můstku kanalizační propusti. Hmotná škoda byla vyčíslena na 16 tisíc korun,” doplnila policistka.

K druhé nehodě ten samý den o dvě hodiny později došlo u Prosenické Lhoty, kde bourala řidička s osobním vozidlem. Také vjela po oslnění sluníčkem na nezpevněnou krajnici a následně sjela ze strmého travnatého srázu. “Žena utrpěla lehké poranění. Škoda byla v tomto případě ve výši 50 tisíc korun,” končí tisková zpráva policejní mluvčí.