Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Míra nezaměstnanosti v regionu znovu v říjnu klesla o dvě desetiny

SEDLČANY – Sezonní práce díky teplému podzimu stále nekončí, což se dost výrazně projevilo na říjnové míře nezaměstnanosti. Ta oproti předchozím dvěma měsícům v říjnu klesla o dvě desetiny na 1,6%. Vyplývá to z nově zveřejněných dat Úřadu práce ČR. Na detašovaném pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo z celkového počtu 13 857 lidí ve věku od 15 do 64 let na konci října  celkem jen 219 lidí bez práce. V porovnání s devátým kalendářním měsícem to znamená snížení počtu nezaměstnaných o 28 lidí. Ke stejnému datu bylo na Sedlčansku 271 volných míst, což je o 11 více než na konci září.

V porovnání počtu lidí bez práce a volných míst to znamená, že říjnová poptávka po zaměstnancích byla o 52 lidí vyšší, než byla ve stejném měsíci momentální nabídka Úřadu práce. Nejvíce volným míst nadále zůstává přímo v Sedlčanech (133), dále v Sedlci-Prčici (40) a ve Svatém Janu (24). Na Sedlčansku byly koncem října jen jediná obec, kde procentuální počet nezaměstnaných dosáhl vůči počtu obyvatel tři procenta (Osečany 3,5%). Ve dvou obcích se míra nezaměstnanosti třem procentům přiblížila (Milešov 2,9% a Kňovice 2,8%)

Naopak nulovou mírou nezaměstnanosti se může chlubit obec Křepenice a mírou nezaměstnanosti do jednoho procenta včetně Vysoký Chlumec (0,4%), Radíč (0,7%) a Nalžovice (1,0%). Další tři obce pak říjnu měly míru nezaměstnanosti 1,1% (Dublovice, Jesenice, Počepice). Z trojice měst regionu Sedlčanska na tom bylo v říjnu nejlépe město Sedlec-Prčice s mírou nezaměstnanosti 1,3 procenta. Následují Sedlčany (1,9%), kde míra nezaměstnanosti zůstala stejná jako v předchozích dvou měsících. V Krásné Hoře nad Vltavou dosahovala v říjnu míra nezaměstnanosti 1,6 procenta, což je pokles míry nezaměstnanosti oproti září o 0,2%.