Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Míra nezaměstnanosti v regionu Sedlčanska v září poklesla na 2,1 procenta

SEDLČANY – Lidí bez práce na Sedlčansku v září o 28 osob přibylo na počet 339, přesto však míra nezaměstnanosti klesla ze srpnových 2,3% na zářijových 2,1%. Do evidence úřadu práce totiž přibyli čerství absolventi středních a vysokých škol. Zatímco míra nezaměstnanosti se v srpnu vypočítávala z počtu 13 733 lidí ve věku od 15 do 64 let, v září to bylo už 14 240 lidí schopným pracovat. Vyplývá to z oficiálně zveřejněných dat Úřadu práce ČR.

Ke konci září bylo na Sedlčansku 241 volných míst, což je 16 více než v srpnu. V samotných Sedlčanech bylo ke konci září bez práce 111 lidí při míře nezaměstnanosti 2,2 % a počtu 109 volných míst. V Sedlci-Prčici zůstala míra nezaměstnanosti stejná jako v srpnu, tedy 1,8 procenta při počtu 37 lidí bez práce a 26 volných míst. V Krásné Hoře nad Vltavou při počtu třinácti lidí bez práce a dvou volných míst se míra nezaměstnanosti zvedla na 1,4 procenta.