Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Míra nezaměstnanosti se v srpnu vrátila zpět na červnovou úroveň 1,8%

SEDLČANY – Druhý prázdninový měsíc jen mírně zahýbal s nezaměstnaností, ta spadla z červencových 2,0% v srpnu zpět na 1,8%. Vyplývá to z aktuálně zveřejněných dat Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci srpna z celkového počtu 13 857 lidí ve věku od 15 do 64 let celkem 253 lidí bez práce. V porovnání s prvním prázdninový měsíce (července 2018) to znamenalo snížení počtu nezaměstnaných o 24 lidí. Ke stejnému datu (31. srpna 2018) bylo na Sedlčansku 214 volných míst, což je o 71 méně než na konci července 2018.

V porovnání počtu lidí bez práce a volných míst to znamená, že srpnová poptávka po zaměstnancích je o 41 lidí nižší, než byla koncem srpna momentální nabídka Úřadu práce. Nejvíce volným míst nadále zůstává přímo v Sedlčanech (100), dále v Sedlci-Prčici (31) a ve Svatém Janu (24). Na Sedlčansku byla koncem srpna jediná obec, kde procentuální počet nezaměstnaných překročil vůči počtu obyvatel tři procenta (Kňovice 3,3%). Relativně vyšší nadprůměrná míru nezaměstnanosti měly dále obce Kosova Hora(2,8%) a Prosenická Lhota(2,4%). U dalších obcí pak míra nezaměstnanosti lehce přesahovala dvě procenta.

Naopak nejméně lidí bez práce bylo koncem srpna letošního roku v obcích Klučenice (0,3%), Příčovy (0,5%) a Jesenice (0,6%). Z trojice měst regionu Sedlčanska na tom bylo v srpnu nejlépe město Sedlec-Prčice s mírou nezaměstnanosti 1,1 procenta (pokles oproti červenci o dvě desetiny procenta). Následují Sedlčany (1,9%), kde došlo také k mírnému snížení počtu lidí bez práce o dvě desetiny a Krásná Hora nad Vltavou, kde míra nezaměstnanosti dosahovala v srpnu 2,0 procenta, což znamená stejnou mírou nezaměstnanosti jako mělo to město v červenci.