Míra nezaměstnanosti se na Sedlčansku v srpnu lehce zvedla na 2,9 procent

SEDLČANY – Lidí bez práce na Sedlčansku v srpnu lehce přibylo, uvádí to nová data Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech bylo na konci srpna z celkového počtu 14 080 lidí ve věku od 15 do 64 let evidováno celkem 436 lidí bez práce. Srpnová míra nezaměstnanosti se oproti červenci zvýšila o jednu desetinu na 2,9 procent. Ke konci srpna bylo na Sedlčansku 278 volných míst, tedy o čtyři méně než v červenci 2020.

Jak vyplývá ze srpnových dat Úřadu práce ČR tak nejvíce volných míst bylo na konci srpna v Sedlčanech (125) při míře nezaměstnanosti 3,2 procenta a počtu 148 lidí bez práce. V Sedlci-Prčici bylo ke konci srpna dvanáct volných míst při míře nezaměstnanosti 2,2 procenta a počtu 41 lidí bez práce. V městě Krásná Hora nad Vltavou bylo na konci osmého kalendářního měsíce deset volných míst při míře nezaměstnanosti 2,1 procenta a počtu devatenácti lidí bez práce.

Z obcí regionu měly v srpnu lehce nadprůměrnou míru nezaměstnanosti Kňovice (4,7 %), Křepenice (4,3 %) a Kosova Hora (4,1 %). Na opačné straně srpnové tabulky míry nezaměstnanosti v obcích Sedlčanska měla nejméně nezaměstnaných obec Radíč (1,4 %). Následovaly Nedrahovice (1,7 %), Nalžovice a Příčovy (shodně 1,8 %). U většiny dalších obcích v regionu Sedlčanska se srpnová míra nezaměstnanosti pohybovala kolem celkového průměru.

Zdroj: Úřad práce ČR
Ilustrační foto:
pixabay.com