Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Míra nezaměstnanosti na Sedlčansku v srpnu stagnovala. Stále se drží na 2,3%

SEDLČANY – Lidí bez práce na Sedlčansku v srpnu o jednu osobu přibylo, vyplývá to z dnes zveřejněných dat Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci srpna z celkového počtu 13 733 lidí ve věku od 15 do 64 let evidováno celkem 311 lidí bez práce. V porovnání s červencem míra nezaměstnanosti zůstává v srpnu stejná na 2,3 procenta.

Ke stejnému datu (31. srpnu 2019) bylo na Sedlčansku 225 volných míst, což je o deset méně než na konci července letošního roku. Z jednotlivých obcí v působnosti sedlčanského ÚP bylo v červenci už tradičně nejvíce lidí bez práce v Osečanech (4,0%), Milešově (3,8%) a také v Nedrahovicích (3,4%). Nejnižší míru nezaměstnanosti měly v srpnu obce Počepice (0,6%), Radíč (0,7%) a Klučenice (1,3%).

V samotných Sedlčanech bylo ke konci srpna 2019 bez práce 111 lidí při míře nezaměstnanosti 2,5 % a počtu 111 volných míst. V Sedlci-Prčici dosáhla na konci srpna míra nezaměstnanosti 1,8% procenta při počtu 32 lidí bez práce a 24 volných míst. Ve třetím městě regionu v Krásné Hoře nad Vltavou při počtu devíti lidí bez práce a dvou volných míst míra nezaměstnanosti zůstala na 1,2 procenta.