Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Míra nezaměstnanosti na Sedlčansku v říjnu stagnovala. Nadále se drží na 2,1%

SEDLČANY – Lidí bez práce na Sedlčansku v říjnu o pět osob ubylo, vyplývá to z dnes zveřejněných dat Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci října z celkového počtu 14 240 lidí ve věku od 15 do 64 let evidováno celkem 334 lidí bez práce. V porovnání se zářím letošního roku míra nezaměstnanosti zůstávala v říjnu stejná na 2,1 procenta. Ke konci října bylo na Sedlčansku 224 volných míst, což je 17 méně než v září.

V samotných Sedlčanech bylo ke konci října bez práce 114 lidí při míře nezaměstnanosti 2,3% a počtu 117 volných míst. V Sedlci-Prčici se míra nezaměstnanosti zvedla o jednu desetinu na 1,9 procenta při počtu 40 lidí bez práce a 22 volných míst. V Krásné Hoře nad Vltavou při počtu 13 lidí bez práce a jednoho volného míst míra nezaměstnanosti zůstala na 1,4 procenta. Z dalších obcí regionu má Milešov míru nezaměstnanosti 4,8%, na opačné straně tabulky jsou Příčovy s mírou nezaměstnanosti 0,5%.