Milevské maškary nechtějí porušit tradici. Městem projde utajený průvod masek

REGION – Do konce letošního masopustu (počítáno od dnešní soboty 6. února) zbývá už jen deset dnů. V předešlých létech se touto dobu v nejednom městě či vesnici lidé připravovali na tradiční maškarní průvody, taneční zábavy, plesy či sportovní šibřinky. Jenže letos je doba zvláštní a současné vládní zákazy kvůli epidemii koronaviru nic takového nepovolují. Takže co s tím? Na dobrý nápad přišli v sousedním Milevsku, kde průvody maškar mají víc jak stopadesátiletou tradici.

“Vzhledem k současné epidemiologické situaci se letošní 159. ročník Milevských maškar a masopustního průvodu nemůže uskutečnit tak, jak jsme již řadu let zvyklí. A protože historické kořeny maškar sahají až do roku 1862, neradi bychom tuto tradici v letošním roce porušili. A tak jsme vymysleli způsob, jak si vrchol masopustního období připomenout a přiblížit jej všem příznivcům maškar,” píší na svém webu Milevské maškary.

Oblíbená kulturní akce proběhne bez přítomnosti diváků, tradičního jarmarku a doprovodného programu. Malý průvod masek symbolicky projde městem za dodržení epidemiologických opatření v netradičním termínu, který veřejnosti nebudeme sdělovat. Pro veřejnost bude z průvodu zachycen videozáznam, jehož premiéra bude zveřejněna v sobotu 13. února 2021 ve 14 hodin – tedy v den a čas, kdy by za normálních okolností byl průvod zahájen.

Zdroj: Maškarní sdružení Milevsko
Ilustrační foto:
pixabay.com