Meteo-stanice ČHMÚ Rudolec zaznamenala ve středu po dlouhé době další letní den

SEDLČANSKO – Za letní den se v meteorologické terminologii považuje den, kdy maximální teplota dosáhne anebo překročí 25 °C. Na Sedlčansku, z pohledu meteorologické stanice ČHMÚ Rudolec, byla takovým dnem naposledy sobota 14. srpna, kdy teploměr ukazoval 31 °C. Na další letní den jsme si museli počkat na Sedlčansku až do středy 8. září, kdy teplota vystoupala na 25,3 °C.

Ještě vyšší teploty byly ve středu 8. září naměřeny především na stanicích ve středních Čechách. Ta nejvyšší v Řeži u Prahy (26,3 °C). O desetinu stupně méně hlásila středočeská stanice Dobřichovice. Přes 26 stupňů vystoupala teplota ještě v Praze-Komořanech (26,1 °C). Teplo bylo ve středu odpoledne i v Plzni, kde stanice Bolevec hlásila 25,9 °C. Stanice Tuhaň na Mělnicku naměřila 25,8 °C.

Podobné teploty by měly vydržet ve středních Čechách ještě ve čtvrtek, kdy k nám nadále bude proudit teplý vzduch od jihu. Od pátku má počasí ovlivnit mělká brázda nízkého tlaku vzduchu postupující z Britských ostrovů nad Skandinávii. V pátek má být ještě polojasno s nejvyššími teplotami 24 až 27 °C. Sobota a neděle mají být oblačné až polojasné s teplotou v sobotu 23 až 26 °C, v neděli 21 až 24 °C.

Ilustrační foto: pixabay.com