Městské slavnosti Rosa 2024 se blíží, čím nás tyto už tradiční slavnosti letos překvapí

SEDLČANY – Od počátku devadesátých let minulého století se v polovině června konají v Sedlčanech Městské slavnosti Rosa. Přitom téměř nikoho nezajímá, jaký že byl původní smysl těchto slavností a jak současné oslavy nemají pranic společného s oslavami konanými v 18. století. Tedy kromě toho, že si původní i současné slavnosti přisvojují jako důvod smyšlené vítězství Sedlčanských nad Žižkou.

První podstatnou novinkou je přesunutí slavností z dlážděného náměstí TGM na nezpevněnou plochu tzv. Sportovního areálu v Luční ulici. Další novinka se týká samotného programu, ten je letos dvoudenní. V pátek od 17 hodin vystoupení místních škol, tradičně Blue Orchestra, vystoupení Janka Ledeckého s kytarou a krátce před půlnocí začíná Afterpárty, tedy svým způsobem hlučná zábava.

Sobotní program začne ve 14 hodin tříhodinovým vystoupením místních kapel, následuje téměř tříhodinové vystoupení The Beatles Revivalu a Karla Kahovce, poté dvouhodinový koncert popové skupiny Celest & Charles. Hlavní tahákem bude od 22 hodin hodinové vystoupení legendární hudební skupiny Pražský výběr s Michalem Kocábem, pak nepostradatelný ohňostroj a závěrečná Afterpárty.

Slavnosti doplní v sobotu výstava historických automobilů a motocyklů na náměstí, vystoupení ZUŠ Sedlčany tamtéž, vernisáž výstavy Sedlčany – město výročí v muzeu, turnaj v mariáši a závody dračích lodí na retenční nádrži. Nedělní doprovodný program sestává ze soutěže Silák Sedlčan u Kovodružstva, Dudáckého matiné na zahradě ZUŠ a koncertů v parku u chovatelů a v kostele sv. Martina.

Ilustrační foto: pixabay.com