Mechanici týmu Big Shock! Racing už jsou v dějišti závodu Abu Dhabi Desert Challenge

SEDLČANY – Mechanici týmu Big Shock! Racing už jsou v dějišti závodu Abu Dhabi Desert Challenge a v pronajatém prostoru v Dubaji opravují Karla, Dakarem ošlehaný kamion pilota Martina Macíka. A také Niciase – vůz týmu Project 2030, který v Sedlčanech sestrojili. Vozy musí být perfektně připravené do soboty (5. března), kdy na týmy čekají technické přejímky. Automobily a kamiony do 1. etapy závodu, který je 2. podnikem světového poháru World Rally-Raid Championship, startují v neděli (6. března).

Do závodu Abu Dhabi Desert Challenge posádka týmu Big Shock! Racing nastoupí v klasické sestavě – pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a palubní mechanik David Švanda. Dakarský kolega Martin Šoltys se rozhodl už v Saúdské Arábii, po zranění zad, že tento závod vynechá. Kamiony týmů Big Shock! Racing a Project 2030 budou startovat v rámci nové kategorie T5, jako průkopníci.

Věří, že v příštích ročnících se další kamionové posádky přidají. Čeká na ně náročný závod, během 5 dní by měli zdolat 1822 pouštních kilometrů, z nichž bude 1287 měřených. „Těším se na opravdu těžkou rally. Víme, že tamní písky nejsou jednoduché. Bude to závod náročný na soustředění, kdy nesmíte ztratit tempo. A důležité je, že se chystáme otestovat pár novinek,“ řekl Martin Macík.

Abu Dhabi Desert Challenge se s největší pravděpodobností stane posledním závodem světového poháru, do nějž Macíkova posádka nastoupí s Karlem, oblíbeným kamionem, ve kterém získala 4. místo na Dakaru 2021.Martin Macík s Františkem Tomáškem na místo konání závodu dorazí těsně před startem, přímo z talk show Posedlí Dakarem, pořádaných pro fanoušky. Aktuální akce závodníci zároveň využívají k podpoře Ukrajiny, snaží se pomoci maminkám a dětem, kterým nyní ČR poskytuje zázemí.

Zdroj/foto: Nikola Kužílková,
Big Shock! Racing