Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Masopust ve skanzenu pravidelně končívá o pár dnů později, ani letos tomu není jinak

VYSOKÝ CHLUMEC – Letošní období masopustu začalo svátkem Tří králů a téměř všude skončilo masopustním úterkem 25. února. Ve Vysokém Chlumci se však už stalo pravidlem, že masopust tu končí o pár dnů déle, než tomu je ve skutečnosti. Ani letošní rok není výjimku, tradiční masopustní průvod Bohutínských maškar v čele s brdským duchem Fabiánem dorazí nejprve do skanzenu lidových staveb a poté do centra obce v sobotu 29. února.

Masopustní průvod, tvořený kostýmovanými postavami, přijde za doprovodu kapely před bránu skanzenu kolem druhé hodiny odpolední, kde jej pravidelně vítá vedoucí této pobočky Hornického muzea Příbram Lubomír Procházka. Na přilehlém prostranství parkoviště se pak odehrají masopustní taškařice a žertovné scénky. Poté se průvod maškar a návštěvníků tradiční sobotní taškařice vydá od skanzenu lidových staveb do centra obce.

Zde po nezbytném uvítání starostou obce či jeho zástupcem budou oslavy pokračovat veselím v prostorách starého Lobkowiczkého velkostatku. Na zdejším masopustu se scházejí nejenom místní obyvatelé, ale v hojném počtu přijíždějí i návštěvníci z širokého okolí. Také ve dvoře vysokochlumeckého statku předvedou Bohutínské maškary několik vtipných scének a návštěvníci budou moci ochutnat masné občerstvení, které pro ně ve statku každoročně připravuje městys Vysoký Chlumec.