Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Martin Macík skončil v druhé etapě desátý, celkově je na šestém místě

BUENOS AIRES – Dakar 2010 má za sebou druhou, 687 kilometrů dlouhou etapu Cordoba – La Rioja. Speciální rychlostní zkouška tentokrát měřila 355 kilometrů a vyhrál ji v kamionech znovu Rus Čagin s vozem Kamaz, Martin MAcík s liazkou skončil se ztrátou 33:55 minut na desátém místě. Celkově je Macíkův Liaz klasifikován po dvou ostrých etapách na 6. místě a je v kategorii kamionů z českých závodníků nejlepší.

Tatra Marka Spáčila se posunula na šesté místo a ztrácí na Macíka půl minuty. Naopak tovární tým Tatra, kterému se dávaly největší ambice, ztratil po dvou etapách šanci na přední umístění. Po nehodě Tomečkovy tatrovky v první etapě, který v závodě skončil, se do velkých problémů dostal vůz stejné značky pilotovaný Alešem Lopraisem. Loprais kvůli technickým potížím nabral velkou několikahodinovou ztrátu a je prakticky bez šance na dobré umístění. Zatím ani agentury neuvedly jeho celkové pořadí.