Martin Macík představil kamion v barvách nového sponzora i plán pro Dakar 2023

SEDLČANY – Pilot Martin Macík míří na svůj 11. Dakar, který bude v mnoha ohledech jiný než ty předchozí. Na trať vyjede v novém kamionu pojmenovaném Čenda. Poprvé společně startovali na nedávné Rallye du Maroc a vyhráli. Na Dakaru 2023 Macíkův speciál po jedenácti letech, na počest nového generálního sponzora, změní barvy – bude oranžovo černý.

Martin se současně na start lednové Rallye Dakar postaví jako tovární jezdec rodinné značky MM Technology, pod kterou s tátou vyvíjejí, stavějí a servisují závodní kamiony. Čenda je jedním z nich, ale během nadcházejícího Dakaru se sedlčanští mechanici budou starat hned o tři další vozy sestrojené pro zahraniční týmy. Navzdory všem změnám to zásadní zůstává – do kabiny s Martinem Macíkem zasedne osvědčená posádka, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda.

„Bude to pro nás velká změna. Příští Dakar a celou následující sezónu pojedu jako tovární jezdec naší značky MM Technology, pod níž vyvíjíme závodní kamiony. A současně v barvách nového generálního sponzora, kterým je IVAR CS. Velmi mu děkujeme za podporu, moc si jí vážíme. Naše spolupráce začala před lety logem na helmě a postupně se stále rozšiřuje. Těším se na Dakary v oranžové barvě, které máme před sebou. Všechno do sebe postupně pěkně zapadá,“ řekl Martin Macík.

„Dakarem žijeme a teď absolvujeme hodně výživnou sezónu. Makáme od rána do večera, abychom vše zvládli. Ale máme radost pokaždé, když se něco podaří. Letos jsme byli v kamionové sekci průkopníky v rámci světového šampionátu. Kees Koolen v kamionu vyrobeném u nás vyhrál, já jsem byl i přes nedokončený závod druhý,“ říká Martin Macík. Na Martinově novém kamionu se teď v dílnách MM Technology usilovně pracuje. Nový design je přitom jen jednou ze součástí, které mechanici ladí.

  Sedlčanští závodníci se s fanoušky sejdou ještě před samotnou akcí Posedlí Dakarem

Na příštím Dakaru budou nakonec závodit čtyři kamiony vyrobené a sestrojené v MM Technology Sedlčany. Kromě Martinova Čendy pojede také Nicias za Project 2030 s pilotem Keesem Koolenem. Dalším želízkem v dakarském ohni bude Arnošt, se kterým se v Saúdské Arábii představí Firemen Dakarteam. Ve zcela novém kamionu pojmenovaném Jenda, který je totožným dvojčetem Čendy, se na start postaví Claudio Bellina z týmu Italtrans Racing.

Zdroj/foto: Nikola Kužílková,
Public Relations in MM Technology