Martin Macík i celý tým Big Shock Racing mají před blížícím se Dakarem napilno

SEDLČANY – Čas zbývající do startu 42. ročníku závodu Rallye Dakar se rychle zkracuje. Tým Big Shock Racing se proto v pražském Autoklubu potkal s fanoušky, aby společně odstartovali finální přípravu na Dakar 2020 a domluvili se, jak si nejnáročnější motoristický závod na světě společně co nejlépe užít. Před odletem do Saúdské Arábie, kde Dakar 5. ledna odstartuje z druhého největšího města země Džiddy, ale zbývá ještě spousta práce.

Mechanici, včetně Davida Švandy, který se stane třetím členem posádky, tráví dny posledními úpravami Karla, nového dakarského speciálu. Vrcholí fyzická příprava pilota kamionu Martina Macíka i motocyklového jezdce Jana Brabce. Příznivci Dakaru se potkají na posledním tréninku, který proběhne v Sedlčanské kotlině 23. listopadu a bude přístupný všem, kteří se přijdou s týmem Big Shock Racing rozloučit těsně před odesláním závodních strojů do Saúdské Arábie.

Následně se závodní i doprovodné stroje nalodí na trajekt, aby se vydaly na plavbu do Džiddy. Logistika se tak oproti jihoamerickým ročníkům zjednoduší, transport bude o několik týdnů kratší a závodníci budou mít své vozy déle k dispozici. Zkrátka, práce je teď spousta, ale všichni členové týmu Big Shock Racing svou energii směřují k lednovému dobrodružství, které prožijí společně s fanoušky.

Tým Big Shock Racing bude do Saúdské Arábie cestovat ve třech vlnách. „Už po Vánocích odletí Martin Macík s Františkem Tomáškem a Janem Brabcem, aby se před startem na místě aklimatizovali. Druhá parta dorazí na Silvestra a vyzvedne techniku. Poslední skupina přicestuje těsně před začátkem závodu,“ říká šéf týmu Martin Macík starší. Časový posun v místě konání závodu bude jen +2 hodiny, takže odpadne ponocování doprovázející jihoamerické ročníky.

Autor/zdroj/foto: Nikola Kužílková,
Big Shock Racing