Málokterý z fanoušků Tatranu čekal takový výsledek. Vlastní gól a pak velká bezradnost

SEDLČANY – Fotbalová Fortuna divize se o víkendu svým devátým soutěžním kolem přehoupla do druhé podzimní poloviny. Ve skupině A se se deváté kolo kromě jednoho zápasu celé odehrálo v sobotu. Na neděli 26. září tak zbylo jediné utkání, a to domácího Tatranu Sedlčany s mužstvem FC Rokycany. Tatran před tímto utkáním byl v průběžném pořadí na posledním místě se ziskem pouhých dvou bodů. Domácí si před utkáním věřili na tři body, skutek ale po „vlastenci“ rychle utek.

První gólovou šanci si domácí připravili už v 2. minutě po rohovém kopu, nabíhající hráč však hlavou minul. V 6. minutě domácí kopali přímý kop, tečovaná střela z kopačky Kdolského šla těsně vedle levé tyče. V 8. minutě šli dva sedlčanští hráči na jednoho beka, D. Krůta ale místo kličky vybíhajícímu brankáři poslal míč do jeho náruče. Domácí gólman musel prvně zasahovat ve 12. minutě. V další části hry domácí nepřesnými přihrávkami dost často ztráceli míč.

Hosté se tak snadněji dostávali na polovinu Tatranu a byli nebezpeční. V 20. minutě nejprve Repetný v dobré střelecké pozici trefil jen brankáře hostů, aby vzápětí musel po rychlém protiútoku zasahoval Glogar v brance Tatranu. Rokycany pomalu začaly přebírat aktivitu, což potvrdily v 26. minutě, kdy Glogar zastavil míč těsně před brankovou čárou. Další míč směřující do domácí branky v 29. minutě odkopl na poslední chvíli obránce.

Pasivní hra domácích se přestávala líbit i fanouškům, což dávali hlasitě najevo. Ale ani to nedokázalo sedlčanské hráče přinutit k přesnější přihrávce a hlavně k udržení míče. Rokycany měly v této části hry navrch a tak musel být Glogar stále ve střehu. V 42. minutě podnikli domácí rychlý útok, ale ten dost brzy ztroskotal na obránci. Podobně dopadl i postupný útok v 44. minutě, opět stál v cestě míči hostující bek. V 45. minutě musel tvrdou střelu aktivních hostů vyrážet nad branku Glogar.

První střelu na branku v druhém poločase vyslali domácí, tu ale rokycanský gólman v pohodě kryl. Podobnou střelu poslali na Glogara v 49. minutě také hosté. V 53. minutě další skákavou střelu D. Krůty gólman vyrazil a dobíhají hráč poslal míč do oblak. Vedle branky šla i střela domácích v 55. minutě. Následně hosté poslali lehkou střelu do vápna, kde stál připraven domácí obránce Sosnovec, který nikým neohrožován přeloboval Glogara a hosté šli po darovaném gólu lacino do vedení.

Neuběhlo ani pět minut, když hosté vyšachovali před brankou Tatrunu přihlížející obránce a Lang poslal míč podruhé do sedlčanské sítě. V 70. minutě tvrdě stříleli z vápna hosté, míč šel těsně nad branku. Domácí nebyli schopni založit kloudnou akci, navíc měli štěstí v 71. minutě, kdy zcela volný hráč Rokycan po brejku mířil vedle. V končící 72. minutě se hosté po dalším brejku mohli znovu radovat, když třetí branku do sítě domácích vstřelil Kramer.

Na branku Tatranu se valil jeden útok za druhým, naopak pro domácí byl problém dostat se za půlku a udržet tam míč. V pohodě hrající hosté pak v 83. minutě Holkem znovu skórovali a s domácími to vypadalo „na bůra“. Namlsaní hosté dál ohrožovali domácí branku, naštěstí už bez gólového zakončení. Domácí se dostali před branku Rokycan až v úplném závěru zápasu, kdy po rohovém kopu nabíhající hráč poslal míč nad branku. Vysvobozením pro domácí byl poslední hvizd hlavního rozhodčího.

Tatran Sedlčany – FC Rokycany
0:4 (0:0)
Góly: – 58. vlastní, 62. Lang, 72.Kramer, 83. Holek
Žluté karty: 25.a 65. D. Krůta – 65. Matas, 81. Janota
Červené karty: 65. D. Krůta –
Sestava Tatranu: Glogar, Krotil, Hašek (66. Novotný), Kdolský, Sosnovec, Repetný, Krůta D., Dvořák (73. Habart), Sirotek (57. Hanuš), Soldát (66. Haas), Brotánek (66. Kouklík)
Rozhodčí: Hoch – Jati, Pachtová
Diváků: 237

Ilustrační foto: pixabay.com