Macíkův kamion v Polsku předjel většinu osobáků a celkově skončil jedenáctý

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 1 den, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Pro tým Big Shock Racing byla účast v Baja Poland především dalším cenným tréninkem před Dakarem 2020. Úkol pro závod Baja Poland zněl jasně, dojet do cíle a tím pádem, jako jediný kamion v soutěži, vyhrát svou kategorii. A ten posádka týmu Big Shock Racing ve složení Martin Macík, František Tomášek a David Švanda úspěšně splnila. Kamion Iveco této posádky předjel většinu osobních automobilů. V celkovém hodnocení dojel mezi 42 startujícími jako 11. nejrychlejší vůz soutěže.

„Dojet jedenáctý mezi všemi auty není špatné. Potěšilo nás, že nový kamion dokáže jet neskutečnou kudlu. Pořád si na něj zvykáme a nepřestává nás příjemně překvapovat. Pár detailů je potřeba ještě doladit, ale od toho jsme tady. Polsko nám před Dakarem určitě hodně dalo. Osobáky jsou menší a lehčí, takže v některých úsecích o dost rychlejší. My zase máme větší výkon. Ale trať jsme si museli na pár místech trochu rozšířit, abychom s Karlem projeli,“ popisuje Macík.

Oproti původnímu očekávání se při navigaci dost zapotil František Tomášek, když Karla prováděl poměrně náročnou tratí plnou zrádných odboček. „Měl jsem radost, že jsem v Polsku nebyl jen do počtu. Závod byl tentokrát extrémně těžký na navigaci, spousta zatáček, stopy vedly úplně všude, někteří závodníci se zamotali tak, že nebyli schopní závod dokončit. I my jsme udělali dvě chybičky, ale pokaždé jsme se rychle našli,“ dodává navigátor Tomášek.

Všichni tři hlavní aktéři se však shodují: „Byla to krása,“ a už se těší na další závodní zastávku, kterou bude Rallye du Maroc v říjnu. Příjemnou novinkou je i fakt, že motocyklista týmu Jan Brabec před pár dny poprvé od své tuniské nehody osedlal dakarskou motorku a naplno rozjel trénink na příští Dakar. Fanoušky sedlčanského Big Shock Racing týmu potěší i informace, že co nevidět odstartuje předprodej vstupenek na 2. ročník tour Posedlí Dakarem. Zavítá do devíti měst v ČR a zastaví se i na Slovensku.

Autor/zdroj/foto: Nikola Kužílková,
Big Shock Racing