Tento Vámi nalezený příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


“Macíkovci” úvod Dakaru 2011 zvládli

REDAKCE – KM Racing tým předvedl v první etapě závodu Dakar 2011 do Cordóby víc než slušný výkon. Martin Macík, tentokrát v roli manažéra týmu, může být především spokojen s výkonem čtyřkolkářů. Nejlépe si počínal Josef Macháček, který první etapu vyhrál, druhý dojel jeho stájový kolega Martin Plechatý. Třetí čtyřkolkář z KM Racin týmu Polák Lukasz Laskawiec dojel při svém premiérovém startu na Dakaru na dvanáctém místě.

Motocyklisté sedlčanského KM Racing týmu Ivan Jakeš a David Pabišta skončili v etapě na 32. a 36. místě. Oba motocyklisty potkaly v etapě nepříjemné, přesto svým způsobem kuriózní nehody. Jakeš kvůli prachu neviděl na cestu a najel v plné rychlosti do drátěného plotu. Naštěstí se mu kromě odřenin a šrámů nic vážného nestalo. Mechanici však měli plné ruce práce, aby opravili jeho závodní stroj. Pabištovi pro změnu praskl na zádech plný vak s pitnou vodou, takže druhou polovinu etapy absolvoval řádně podmáčený.

Vlastimil Vildman, s půjčeným kamionem Liaz od Martina Macíka, si také odbyl svůj nováčkovský křest a dojel s víc než hodinovou ztrátou na vítěze etapy Čagina s kamazem na 39. místě.V pondělí 3. ledna čeká na jezdce 2. etapa z Córdoby do San Miguel de Tucumán.  V ní opět kamiony a terénní auta pojedou odděleně od motocyklistů a čtyřkolkářů.

Zdroj: Dakar.com