Macík v kamionu prožene osobáky na Baja Poland, Brabec zůstává na klinice

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 13 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Posádka dakarského týmu Big Shock Racing ve složení Macík, Tomášek, Švanda se osvědčila už ve Španělsku, když vyhrála závod Baja Aragon. Teď se čeští závodníci těší na Baja Poland, rally Světového poháru cross country, která startuje 29. srpna. V kabině žlutého kamionu Iveco, pojmenovaného Karel, zřejmě bude veselo. Nový dakarský speciál, vyrobený v sedlčanských dílnách, si to tentokrát rozdá s osobními automobily. Karel totiž bude jediným kamionem ve startovním poli.

“Baja Poland je další super trénink na Dakar. Najezdíme stovky kilometrů na rychlé, technické, písečné trati. Potřebujeme dál pracovat na Karlovi, hlavně na detailech tlumení, motoru a kabiny. Navíc nás baví honit se v kamionu s osobáky. Rádi bychom byli v TOP 10,“ říká Martin Macík. „A hlavně se na nás v Polsku těší spousta fanoušků. A my na ně. Nejlepší je travnatá esíčková pasáž na konci trati, kde je pokaždé hromada diváků a všichni čekají, až kolem pojede náš kamion, největší auto závodu,“ doplňuje navigátor František Tomášek.

Motocyklista týmu Big Shock Racing Jan Brabec kvůli zranění, které si pořídil při tréninku v Tunisu, ještě polskou rally vynechá. Aby byl co nejdříve fit, svěřil se momentálně do šikovných rukou fyzioterapeutů na pražské klinice, kde se rychle dostává do formy. „Jsem v Praze druhý týden a intenzivně makáme. Za 14 dní už chci zkusit dakarskou motorku. Občas to bolí, ale fňukat nebudu. Fanoušci mě dost hecují a podporují, takže se nemůžu ulejvat. Mám tady z toho radost. Jde to dobrým směrem. Díky všem,“ vzkazuje Jan Brabec.

Tým Big Shock Racing se, v čase mezi závody a vylepšováním kondice jezdců či závodních strojů, zaměstnává také přípravou 2. ročníku projektu Posedlí Dakarem. Série besed se rozjede hned po návratu Martina Macíka a Jana Brabce ze Saudské Arábie, dějiště Dakaru 2020. „Už teď sbíráme materiály, točíme videa. Hlavně Brabčák už má slušnou zásobu extrémních zážitků. Fanoušci se mají na co těšit. A my také,“ říká Macík, který na svých sociálních sítích už brzy ohlásí, ve kterých městech se dakarské večírky uskuteční a jak bude probíhat předprodej vstupenek.

Autor/zdroj/foto: Nikola Kužílková,
Big Shock Racing