Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Macík třetí etapu dojel na 11. místě, celkově klesl v pořadí o jednu příčku

BUENOS AIRES – Třetí etapa závodu Dakar 2010 zavedla závodníky poprvé do písečných dun dlouhých až 30 kilometrů. Přestože etapa La Rioja – Fiambala byla dlouhá „jen“ 441 kilometrů dal všem závodníkům pořádně zabrat. Nejtěžší byla samozřejmě 182 kilometrů dlouhá speciálka. K tomu se přidaly i vysoké teploty přesahující ve stínu 40 stupňů Celsia a úzké kamenité cesty v nadmořské výšce téměř dvou tisíc metrů.

Kamion Martina Macíka měl při speciálce jednu chvíli hodně blízko k tomu, aby skončil po pádu hluboko ve strži. Nakonec jen díky nezměrnému ručnímu úsilí celého týmu se tak nestalo. K tomu se přidaly dva defekty pneumatik a ztráta tím pádem v rychlostní zkoušce na vítěze narostla na víc jak dvě hodiny (2:05:51 hod.).

Etapu opět suverénně vyhrál v kategorii kamionů Rus Čagin, kdy 182 kilometrů ujel za 03:26:53 hod. Záda mu kryl druhý kamion Kamaz pilotovaný Kabirovem. Stejné pořadí je i v celkové klasifikaci kamionů, přičemž na třetím místě je Tatra řízená Brazilcem  De Atavedo s českým mechanikem Martincem. Před Macíka se posunul kamion Mercedes Holanďana Elfrinka. Včera se potvrdilo to, co se očekávalo už den před tím – Alois Loprais pomýšlející na nejvyšší příčky s Tatrou odstoupil.

Dnes čeká všechny závodníky 394 kilometrů dlouhý přejezd horského pásma v nadmořské výšce nad 4000 metrů do Chile a poté 203 kilometrů ostré rychlostní zkoušky. Přičemž start zkoušky bude v nadmořské výšce nad 3 tisíce metrů na úzkých kamenitých cestách a poté bude následovat šotolinový sjezd z hor do nadmořské výšky 500 metrů.